Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Zwiedzamy z Biblioteką: Wsola, Radom, Orońsko

PROGRAM WYCIECZKI – 07.09.2024 (sobota):
Podstawienie autokaru – Biblioteka Główna ul. 1 Praskiego Pułku – godz. 6:25.
Podstawienie autokaru – Stara Miłosna (parking przy ul. Pogodnej) – godz. 6:45.
Odjazd całej grupy o godz. 7:00.

• MUZEUM WITOLDA GOMBROWICZA WE WSOLI – zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum w roku 120. rocznicy urodzin pisarza – ekspozycja zaaranżowana została w czterech przestrzeniach wystawienniczych: kawiarnia „Ferdydurke” (dawny pokój Witolda), sala polska, hol (kolekcja przedmiotów osobistych) oraz sala argentyńsko-europejska. Wystawa oparta jest na narracji
    biograficznej: umożliwia obejrzenie dokumentów, fotografii, korespondencji, maszynopisów, rękopisów oraz pierwodruków dzieł z poszczególnych okresów życia Witolda Gombrowicza.
  • MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej “Jacek Malczewski”. Ekspozycja poświęcona jest twórczości Jacka Malczewskiego, artysty będącego
    najznamienitszym przedstawicielem symbolizmu w malarstwie polskim.
    Obiad dla chętnych – danie główne, napój w cenie ok. 40 zł/os.
  • CENTRUM RZEŹBY POLSKIEJ – zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Polskiej Rzeźby na terenie dawnego folwarku zarządzanego przez Józefa Brandta – to przestrzenie wystawiennicze w budynku muzeum, oranżerii, kaplicy i wozowni, warsztaty rzeźbiarskie dla artystów – odlewniczy, kowalski, ceramiczny i stolarski. To także kolekcja polskiej rzeźby, ośrodek dokumentacji artystycznej i biblioteka. W stałej ekspozycji i w Parku Rzeźby znajdują się prace wybitnych rzeźbiarzy, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Tony’ego Cragga, Krzysztofa M. Bednarskiego, Macieja Szańkowskiego, Teresy Murak.

Przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych (ok. 19:00).
UWAGA: KOLEJNOŚĆ PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

Zapisy i wpłaty do 30.08.2024 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy (ul. 1 Praskiego Pułku 31).
Informacje: 22 773 40 08

koszt: 150 zł/os (min. 35 osób)
koszt: 180 zł/os (min. 30 osób)

Plakat promujący wycieczkę: Wsola, Radom, Orońsko