września

• dzieci

Buntując się przeciwko zakończeniu wakacji zapraszamy na Wawerski Dzień Podróżnika. Jego kolejna edycja odbędzie w miejscu wprost do tego stworzonym czyli na Plaży Romantycznej.
Tym razem wybieramy się do Azji. Zwiedzimy Tajlandię, Iran, Indie, Japonię i Cejlon. Wdrapiemy się na Himalaje. Doświadczeni podróżnicy opowiedzą o swoich przygodach, a edukatorzy pokażą dzieciom i dorosłym jak pięknie i zaskakująco żyją nasi bardzo bardzo dalecy sąsiedzi.
Impreza odbędzie się pod znakiem lokalnego bohatera, druha Jerzego Jelińskiego, który w latach 20-tych XX w. roku objechał kawał świata samodzielnie skonstruowanym autem na bazie Forda T. Samochód będzie można zobaczyć na własne oczy.
Nie zabraknie również warsztatów, wystaw, pokazów, konkursów i animacji. I oczywiście – książek!
Szczegółowy program przedstawia się następująco:
Namiot Podróżników:
– Michalina Kupper: Iran, godz. 10.15
– Alicja Góralczyk: Tajlandia, godz.11.30
– Piotr Śliwiński: Himalaje, godz.12.45
– Piotr Jaworski: Indie, godz.14.15
– Dariusz Grochalski: Wyprawa druha Jerzego Jelińskiego i jego pobyt w Japonii i na Cejlonie, godz.15.30
– wystawa zdjęć z Azji dostępna w trakcie całej imprezy
Warsztaty dla dzieci, dorosłych i całych rodzin:
Warsztaty edukacyjne “Na jedwabnym szlaku”, prowadzi “Południk Warszawski”, godz. 10.00-17.00
Warsztaty dla dzieci o Iranie i okolicach, prowadzi Michalina Kupper, godz. 11.30
Warsztaty dla dzieci i rodzin “Poznajemy świat”
– Chińskie wynalazki, godz. 13.00
– Rajska Tajlandia, godz. 14.15
– Dzieci świata, godz. 15.30
Pokaz samochodu druha Jelińskiego wraz z wystawą o jego wyprawie, godz. 10.00-17.00
Namiot Biblioteki, godz. 10.00-17.00:
a) bookcrossing, przewodniki i książki podróżnicze
b) zajęcia animacyjne dla dzieci
c) konkursy geograficzne z nagrodami:
– znam państwa azjatyckie – rozpoznawanie krajów po ich konturach,
– Dziedzictwo UNESCO w Azji – kraje: Iran, Indie, Sri Lanka, Chiny, Tajlandia i Japonia.
Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.

Plaża Romantyczna