września

Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

W ostatni poniedziałek września Gościem Biblioteki Wawerskiej będzie Michał Rusinek, pisarz wszechstronny. Autor książek dla dzieci i dorosłych oraz przekładów znanych dzieł. Twórca wierszy i tekstów piosenek, współpracujący z gwiazdami polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Felietonista. Pisarz piszący o języku i książkach. Profesor na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie wykłada teorię literatury, teorię przekładu i creative writing. Dawniej sekretarz Wisławy Szymborskiej, obecnie prowadzący Fundację Jej imienia. Publicysta „Przekroju”, „Twojego Stylu”, „Gazety Wyborczej”, dawniej również „Playboy’a” i „Twojego Dziecka”. Stały Gość okienka z felietonem o książkach w programie Xięgarnia, emitowanym przez TVN24. Członek Rady Języka Polskiego PAN. Laureat licznych nagród, w tym Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY i Nagrody Głównej w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Po, między innymi, „Dobrej zmianie, czyli jak się rządzi światem za pomocą słów”, „Niedorajdzie, czyli co nam radzą poradniki”, „Prowincjonalnych zagadkach kryminalnych”, „ Roku 1989. Małej książce o pewnej kurtynie, czekoladzie i wolności”, „Kopciuszku. Niebaśniach.” czy „Kefirze w Kairze. Rymowanym przewodniku po miastach świata” przyszedł czas na zbiór felietonów podróżniczych „Nadbagaż” (2024).

O najnowszej książce Michała Rusinka oraz jego obserwacjach, podróżach i twórczych działaniach będziemy rozmawiać 30 września 2024 r. w Bibliotece w Falenicy przy ul. Walcowniczej 2.

Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.00 poprowadzi Filip Kekusz, w przeszłości dziennikarz Radia ZET i Radia Kolor, a obecnie Radia TOK FM, w którym między innymi prowadzi audycje „Poczytalni” i „Kultura w domu”.
Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wstęp wolny.

Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy

ul. Walcownicza 2