września

Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

Maria Pakulnis. Gwiazda. Ikona polskiego kina, teatru i telewizji.
Grała u Konwickiego (“Dolina Issy”), Kieślowskiego (“Bez końca”, “Dekalog III”), Zaorskiego (“Jezioro Bodeńskie), w “Pajęczarkach” Sass czy “Pożegnaniu jesieni” M. Trelińskiego. Mogliśmy ją oglądać między innymi w “Obywatelu Piszczyku” A. Kotkowskiego, “Konsulu” M. Borka, serialu “Ekstradycja” czy “Nad Rozlewiskiem”. Współpracująca z Englertem, Zaleskim, Szejdą, Laco Adamikiem twórczyni niezapomnianych ról na deskach najlepszych teatrów. Wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji. Aktorka pracująca głosem w Teatrze Polskiego Radia i dubbingująca filmy dla dzieci i młodzieży. Cruella de Mon ze “101 Dalmatyńczykow”.
Kreatorka bardzo wielu niezwykle zróżnicowanych postaci kobiecych, uwielbiana przez publiczność, doceniana przez krytyków.
Jej wybitny talent zaowocował nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku ,Złotym Ekranem, a ostatnio Złotym Orłem, najbardziej prestiżową nagrodą filmową w Polsce – za drugoplanową rolę w „Johnnym”.
W intymnej rozmowie-książce „Moja nitka”, którą wspólnie poprowadziły Maria Pakulnis i dziennikarka Dorota Wodecka, znajdziemy nie tylko zawodowe ale również prywatne doświadczenia naszej Gościni, podane z mądrością i klasą.

W czwartkowy wieczór 19 września o godzinie 18.00 zapraszamy do Biblioteki w Falenicy na kolejne Spotkanie z Gwiazdami. Poprowadzi je Filip Kekusz,
w przeszłości dziennikarz Radia ZET i Radia Kolor, a obecnie Radia TOK FM, w którym między innymi prowadzi audycje „Poczytalni” i „Kultura w domu”.

Wstęp wolny.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy