października

tel.: 22 277-49-62
e-mail: wawer@bibliotekawawer.pl

• dzieci

Zapraszamy dzieci i dorosłych na Noc Bibliotek z Karawaną Opowieści do Wypożyczalni nr 26 w Wawrze. Wydarzenie odbędzie się 5 października o godz. 18:00.

W programie:

Szymon Góralczyk i Karawana Opowieści:

• Jak pokonać olbrzyma i inne baśnie polskie

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na opowieści, pochodzące z różnych zakątków naszego kraju. Dowiecie się jak pokonać olbrzyma, skąd wzięły się bursztyny oraz jak upilnować 1000 niesfornych zająców? Będziemy wędrować przez góry, wzdłuż rzek aż dotrzemy nad morze. Po drodze zaś czeka na nas wiele przygód!

• Na rozstajnych drogach. Opowieści o demonach słowiańskich

Zapraszamy dorosłych do barwnego i bogatego, choć dziś już lekko zapomnianego, świata demonów słowiańskich! Bohaterami opowieści są piękne, choć niebezpieczne rusałki, rozśpiewane mawki, przerażające zmory, czy też życzliwi w ludzkiej niedoli tajemniczy mieszkańcy leśnych ruczajów. Na rozstajnych drogach przenika się to, co widzialne ze światem duchów. Zdarzają się rzeczy i sytuacje, które zaskakują i niejednokrotnie przerażają. Co może Was tu spotkać? Od jakich demonów możecie oczekiwać pomocy, a jakich się wystrzegać? Jak zauważyć ich obecność?

Pokaz filmów z cyklu “Legendy polskie” w reżyserii Tomasza Bagińskiego:

• Smok
  • Twardowsky
  • Twardowsky 2.0
  • Operacja Bazyliszek
  • Jaga

“Legendy polskie” to seria filmów krótkometrażowych science-fiction i fantasy zrealizowanych przez Tomasza Bagińskiego, Allegro i Platige Image. Tematyką serii jest futurystyczna interpretacja polskich podań ludowych i legend. Tomasz Bagiński w 2002 r. za film “Katedra” nominowany był do Oscara w kategorii krótki film animowany.

Stoliczek Szeptuchy, czyli napary i herbatki ziołowe

Uczestnicy Nocy Bibliotek będą mogli pokrzepić się naparami i herbatami ziołowymi m. in. z mięty, melisy, lipy oraz liści porzeczki. Dowiedzą się też, którym naparem najlepiej się wspomóc przy najpowszechniejszych jesiennych dolegliwościach zdrowotnych.

Jesienne warsztaty plastyczne dla dzieci

Jesień obfituje w przepiękne jarzębiny, kasztany, wielobarwne liście, żołędzie. Wszystkie te dary natury wykorzystamy podczas artystycznych warsztatów.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 w Wawrze

ul. Błękitna 32