września

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

• dzieci

19 września 1939 roku miała miejsce bitwa pod Falenicą, w której walczyli żołnierze 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych. Na pamiątkę tych wydarzeń Biblioteka Wawerska co roku organizuje grę terenową dla dzieci i dorosłych. Partnerem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 76 im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych, która 19 września uroczyście obchodzi Święto Patrona.

Uczestnicy mogą zgłaszać się na grę i rejestrować od godziny 15.00 w bibliotece w Falenicy przy ul. Walcowniczej 2. Punkt startowy znajduje się przy wejściu głównym do Kulturoteki.

Pierwszym zadaniem będzie odpowiedzenie na pytania z testu wiedzy o historii II wojny światowej. Następnie gracze ruszą w teren. Do zaliczenia będzie kilka punktów na terenie Falenicy, gdzie uczestnicy wykażą się (umiarkowaną) sprawnością fizyczną, orientacją w terenie i celnym okiem.

Po przejściu całej trasy należy zgłosić się z powrotem do punktu startowego.

Po krótkim odpoczynku grę sfiniszujemy pogadanką pt. „Wrzesień 1939 r. w okolicy Wawra (w tym o 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych).” Spotkanie to kolejna podróż historyczna z cyklu Wagabunda Wawerska, które poprowadzi historyk i miłośnik wojskowości Paweł Ajdacki.

Wyłonienie zwycięzcy gry terenowej „Falenica 1939” i przyznanie nagród odbędzie się zaraz po spotkaniu. W grze przyznajemy I, II i III miejsce, zgodnie z liczbą zdobytych punktów.

Wstęp wolny! Dzieci biorą udział w grze za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Serdecznie zapraszamy!

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy