lutego

Czytelnia Naukowa Nr I

ul. św. Wincentego 85
e-mail: czytelnia@multibiblioteka.waw.pl

Zapraszamy na występ Piotra Dąbrówki – wokalisty o wyjątkowej charyzmie i niezwykłej barwie głosu, gitarzysty, autora piosenek oraz znakomitego interpretatora poezji śpiewanej.

Piotr Dąbrówka występował m.in. w programach muzycznych emitowanych na antenach TVP1, TVP2 oraz TVP Kultura, w tym na koncertach:

• “Damy radę – piosenki Lecha Janerki” wraz z Katarzyną Groniec, Maciejem Maleńczukiem, Wojciechem Waglewskim, Renatą Przemyk, Lechem Janerką
  • “13 Poetów” wraz z Katarzyną Groniec, Joanną Liszowską, Andrzejem Garczarkiem, Stefanem Brzozowskim, Krystyną Świątecką, Tomaszem Szwedem
  • “A jednak po nas coś zostanie” z okazji jubileuszu 60-lecia Zrzeszenia Studentów Polskich
  • “Źródło – piosenki Jacka Kaczmarskiego”, który odbył się w krakowskim Teatrze Loch Camelot.

Artysta brał również wielokrotnie udział w koncertach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, które były transmitowane na antenie Programu 1 Polskiego Radia. W 2017 roku uhonorowano go nagrodą Aojde za debiut muzyczny w Teatrze Polskiego Radia.

Jest laureatem wielu festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej. Otrzymał m.in.:

• I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie
  • I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku
  • I nagrodę, Nagrodę Publiczności i Akredytowanych Mediów na Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję “Łaźnia” w Radomiu
  • I nagrodę na festiwalu Poetycka Dolina w Warszawie
  • I nagrodę na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską
  • I nagrodę na festiwalu Wieczorne Nastroje w Kwidzynie
  • II nagrodę na Festiwalu Sztuki Słowa w Elblągu
  • Księżycową Statuetkę na Elbląskich Nocach Teatru i Poezji
  • Nagrodę Kulturalną Miasta Radomia
  • Certyfikat Jakości Artystycznej Lubelskich Ogrodów Piosenek

Piotr Dąbrówka jest finalistą Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Olsztyńskich Spotkań Zamkowych “Śpiewajmy Poezję”.

Podczas czwartkowego spotkania Piotr Dąbrówka zaprezentuje utwory autorskie oraz kompozycje do poezji Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego i Bolesława Leśmiana.

Koncert poprzedzi prezentacja wybranych wierszy dwojga autorów z grupy poetyckiej AkantDanuty Chyły i Jana Kulika.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe, odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Zapraszamy!

Piotr Dąbrówka, Jacek Gutry