czerwca

Czytelnia Naukowa Nr I

ul. św. Wincentego 85
e-mail: czytelnia@multibiblioteka.waw.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza 13 czerwca na występ Wojtka Gęsickiegobarda, kompozytora i autora tekstów.

Tak o Wojciechu Gęsickim napisał Krzysztof Daukszewicz:

“Mało kto wnosi na scenę tyle ciepła, co Wojtek Gęsicki. W czasach drapieżnej muzyki, literatury i rzeczywistości, jego pojawienie się na estradzie z piosenkami, które śpiewa, powoduje, że przez moment przenosimy się w świat nam bliski i przyjazny. Polecam.”

Wojtek Gęsicki zaśpiewa dla Państwa najbardziej znane i lubiane ze swoich autorskich piosenek, w tym balladę pt. “Niepoczytalny bibliotekarz”. W trakcie występu usłyszą Państwo także utwory z repertuaru Leonarda Cohena. Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwojga autorów z Grupy Poetyckiej Akant – Kazimierza Nowackiego i Jana Kulika, przedstawią Państwu wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór poetycko-muzyczny, jak co miesiąc, poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej. Od kilku lat co roku prowadzi koncerty konkursowe Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Jacek Gutry rozpocznie wieczór krótkim występem artystycznym.

Zapraszamy serdecznie!

Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu “Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Wojciech Gęsicki z gitarą oraz Jacek Gutry

Czytelnia Naukowa Nr I