października

Biblioteka “Przy Zawiszy” (W76)

Al. Jerozolimskie 121/123
e-mail: przyzawiszy@bpochota.waw.pl

Podczas wykładu poświęconego marokańskim Berberom, członkowie Koła Arabistów UW przedstawią spostrzeżenia i wnioski, które zgromadzili podczas realizacji projektu badawczego “Miejsce Berberów w dziejach Maroka w perspektywie badawczej Królewskiego Instytutu Kultury Berberskiej w Rabacie”.

Dzięki wsparciu Rady Konsultacyjnej UW, Fundacji UW i firmy Escape & Explore Club pięcioro członków  Koła odwiedziło Królewski Instytut Kultury Berberskiej (المعهد الملكي للثقافة الأمازيغية Institut Royal de la Culture Amazighe), który jest największym tego typu ośrodkiem badawczym. Studenci mieli okazję przeprowadzić wywiady z językoznawcami, zajmującymi się tworzeniem słowników języka berberskiego, historykami i kulturoznawcami. Ponadto korzystali z bogatych zasobów bibliotecznych Instytutu.

W trakcie spotkania członkowie przybliżą historię Maroka, skupiając się na polityce państwa wobec Berberów w różnych okresach historycznych. Przedstawią skomplikowaną sytuację językową Królestwa oraz opowiedzą o działalności Królewskiego Instytutu Kultury Berberskiej.

Biblioteka “Przy Zawiszy” (W76)

Al. Jerozolimskie 121/123
e-mail: przyzawiszy@bpochota.waw.pl