Tyniecka, 21 stycznia, godz. 1100
W sobotę 21 stycznia o godz. 1100 zapraszamy młodych czytelników na spotkanie z autorem serii książek “Inspektor Parma”.
Wspólnie z Krzysztofem Siemieńskim odpowiemy na pytania: czym jest żywność “eko”, jak czytać składniki na opakowaniu, a także zastanowimy się nad tym, co jemy. Na zakończenie stworzymy zakładkę do książki.
Zapraszamy dzieci od 6 roku życia.
Zapisy:
– on-line przez stronę www.mbddim.pl Link do zapisu: klik tutaj
– e-mail mbddim@bpmokotow.waw.pl
– tel. 22 646 46 49
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a, Warszawa
Dotychczas ukazały się trzy książki o przygodach Parmy i Szperka: “Inspektor Parma i spisek żywnościowy”, “Inspektor Parma i afera środowiskowa” oraz “Inspektor Parma i przestępstwa w sieci”. Podczas spotkania będzie można również zakupić książki.
O autorze:
Christopher Siemieński urodził się w 1983 roku w Ottawie, w Kanadzie (stąd obco brzmiące imię), wychowywał w rodzinie dyplomatów. Dzięki temu nauczył się mówić w kilku językach i poznał kawałek świata oraz na własnej skórze doświadczył, jak historia potrafi skomplikować losy człowieka. W wieku ośmiu lat podjął pierwszą próbę napisania książki – była to powieść o superkaratece, który walczył z paranormalnym wrogiem, Zodiakiem. Jak sam mówi: “Polskę odwiedziłem po raz pierwszy w 1995 roku. Tu też zdecydowałem się na studia magisterskie w Collegium Civitas. Trzy miesiące po wylądowaniu zdecydowałem, że zostanę w Polsce, nie mając pojęcia, czym będę się zajmował po studiach. Będąc fanatykiem fotografii, wybrałem się na miesięczną wycieczkę do Kazachstanu z plecakiem i aparatem, żeby spełnić jedno z moich życiowych marzeń: zrobić nocne zdjęcie wrakom statków na środku zaschniętego Morza Aralskiego. Tymi zdjęciami zdobyłem nagrodę w konkursie International Photography Awards w Nowym Yorku w kategorii Środowisko w 2008. Jest to dla mnie powód do dumy. Polska zawsze była dla mnie ważna. Tu poznałem swoją cudowną żonę i doczekałem trójki wspaniałych dzieci: Michała, Aleksandry i Jana. Od początku 2020 roku jestem powiernikiem Fundacji Powszechnego Czytania. Misją fundacji jest upowszechnianie czytania jako sposobu na niwelowanie różnic społecznych i praca na rzecz porozumienia międzyludzkiego” (źródło: Agencja autorska “Opowieści”).
Zapraszamy!