Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem w Wilanowie

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna
Co: Spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem
Kiedy: piątek, 11 października, godz. 18:30
Gdzie: Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3

Dał się poznać jako doskonały autor reportaży i niestrudzony podróżnik podążający za prawdą i ważnymi tematami. Pokazywał, jak miejsce, gdzie się urodziliśmy zmienia perspektywę i daje lub odbiera szanse na start. Jednocześnie akcentował, że silna wola może przeciwstawić się największym trudnościom, a ciężka praca owocuje sukcesem.

Spotkał się z poszukiwaczami skarbów, którzy odsłonili czytelnikom świat, wydaje się, istniejący tylko w powieściach przygodowych. Z wielką szczerością i z różnych punktów analizował to, co działo się w czasie pandemii. Pokazywał, jak reagowaliśmy na zamknięcie. Wypunktowywał błędy i pokazywał ich konsekwencje.

Teraz sięga po prozę. W pierwszej powieści pisze o tym, co bliskie każdemu z nas. Pogoń za marzeniami, codzienne zmaganie się z oczekiwaniami, stracone szanse, towarzysząca nam nerwowość i świadomość upływającego czasu.

O poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, podróżach i najważniejszych lekcjach życiowych porozmawiamy z Tomkiem Michniewiczem podczas Nocy Bibliotek.

Spotkanie sfinansowane ze środków z Budżetu Obywatelskiego 2024.

białe tło, zdjęcie Tomka Michniewicza na sawannie z żyrafą, okładki książek Przedświt, Swoją drogą oraz Chrobot. Logotypy.