Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Instytutem Demokracji zaprasza na cykl spotkań o wpływie pandemii Covid-19 na zmiany społeczne w Polsce i na świecie pt. “Społeczeństwo w czasach zarazy“.
Rozmowy prowadzi Alicja Kotłowska (LLM, MSc, MA, MBA) Dyrektor Instytutu Demokracji, autorka książki pt. “10 prawd o pandemii. Jak pandemia Covid-19 zmienia świat“.
https://ksiegarnia.pwn.pl/10-Prawd-o-pandemii,853675043,p.html
Przyszłość edukacji zdalnej
Nauczanie zdalne zostało wprowadzone w trybie awaryjnym jako narzędzie kryzysowego zarządzania. Jaki jest tego skutek? Frustracja rodziców, zmęczenie cyfrowe uczniów i nauczycieli.
Prof. Bogdan Gorczyca, Prodziekan ds. Jakości i Rozwoju Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, omawia wyzwania nauczania hybrydowego w szkolnictwie wyższym oraz skutki dla studentów.
Agnieszka Wronowska, koordynatorka klas 4-8 z Międzynarodowej Szkoły Europejskiej im. Jana Kułakowskiego w Warszawie dzieli się sekretami sukcesu nauczania zdalnego. Zgłębiamy różnice pomiędzy e-learningiem, d-learningiem i nauczaniem domowym. Dajemy przykłady efektywnej pracy grupowej uczniów online.
Magdaleną Hammond, nauczycielka klas 0-3 z Polish-English Primary School Edison w Warszawie, rozważa czy e-learning dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej może być skuteczny? Co jest kluczowym czynnikiem sukcesu w nauczaniu zdalnym? Czym jest cyfrowe zmęczenie?
https://audioteka.com/pl/audiobook/10-prawd-o-pandemii
W tej popularnonaukowej książce, Alicja Kotłowska, absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego i Szkoły Głównej Handlowej, dyrektor Instytutu Demokracji, analizuje w jaki sposób pandemia COVID-19 zmienia świat wokół nas.
Pandemia COVID-19 to kryzys zdrowotny i społeczny, zwiastujący początek radykalnych zmian w naszym życiu. Wirus zaatakował nasze zdrowie, ale także tkankę społeczną. Pandemia przejdzie do historii jako moment zwrotny, rozpoczynający społeczne rewolucje, takie jak: kryzys kapitalizmu, ekspansja sztucznej inteligencji i wirtualnego świata, podważenie dobrodziejstw globalizacji, nowe formy pracy zdalnej.
Czy grozi nam recesja społeczna i plaga samotności? Czy globalizacja przetrwa krytykę i strach przed nowymi epidemiami? Dlaczego rozkwitają teorie spiskowe? Czy technologia nam pomogła w pandemii, czy jest koniem trojańskim przemycającym orwellowską inwigilację? Dlaczego zdalna szkoła poniosła fiasko? Czy czeka nas zmiana paradygmatu w ekonomii i rosnące poparcie dla bezwarunkowego dochodu podstawowego?