Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Z. Romaszewskiego 19
e-mail: sekretariat@bibliotekabielany.waw.pl

“Polscy Olimpijczycy w obiektywie Eugeniusza Warmińskiego”

18 lipca, w Galerii “Aneks Bielański”, odbył się wernisaż wystawy “Polscy Olimpijczycy w obiektywie Eugeniusza Warmińskiego”.
W tym roku, dokładnie 27 lipca, mija 100 lat od zdobycia przez Polaków pierwszych medali olimpijskich – podczas Igrzysk VIII Olimpiady w Paryżu w 1924 roku – drużyna kolarzy torowych w składzie: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk zdobyła srebrny medal. Ze względu na to wydarzenie Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. Aby upamiętnić to wydarzenie przygotowaliśmy dla Naszych Czytelników wystawę zdjęć Eugeniusza Wamińskiego – nestora polskiej fotografii sportowej.
Wystawę można oglądać w naszej galerii do 9 sierpnia w godzinach otwarcia biblioteki.