września

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

6 września (piątek) o godzinie 18:00 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na debatę literacką “Wariatka, która czyta”.

“Uwielbiam się dzielić książkami, rozmawiać o nich, polecać te, które mój świat uczyniły bogatszym. A szczytem marzeń jest taka sytuacja, kiedy spotykam kogoś, kto w podobny jak ja sposób odczuwa, te same książki czytał i w kręgu ich wartości pozostał.”

(Marta Fox “Wariatka, która czyta”).

O książkach, ulubionych pisarzach i fascynacjach literackich porozmawiają Marta Fox, Maria Paszyńska oraz Magdalena Knedler. Goście opowiedzą o wpływie lektur na swoje życie i radości czytania. Inspiracjach, jakie daje kontakt z książką i kolegami po piórze. Poszerzaniu horyzontów i odkrywaniu nowych twórców. A także o szaleństwie szerzenia miłości do książek. Wspomną o odnajdywaniu literackich skarbów, niekończącej się podróży po stronach publikacji i przyjemności, płynącej z sięgania po kolejne tomy i zatapiania się w lekturze.

Marta Fox pisarka, poetka, nauczycielka, autorka wielu artykułów.

Maria Paszyńska iranistka, prawniczka, felietonistka, autorka powieści historycznych.

Magdalena Knedler trenerka dykcji, filolog, pisarka, autorka powieści.

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl