maja

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

• dzieci

8 maja (środa) o godz. 17:30 zapraszamy dzieci na ul. Kolegiacką 3 na spektakl Teatru Wariacja “Staś Moniuszko w Strasznym Dworze”. Będziemy wędrować przez dzieciństwo tytułowego bohatera. Poznawać jego pierwsze doświadczenia związane z muzyką, przedstawieniami organizowanymi przez wujka, odwiedzinami w strasznym dworze oraz wielkich miastach. Przyglądniemy się również pierwszym miłościom kompozytora. Wszystko to oczywiście w rytm muzyki Stanisława Moniuszki. Wspomnianym spektaklem pragniemy włączyć się w obchody roku Stanisława Moniuszki, wybitnego kompozytora, pedagoga, dyrygenta i organisty. Twórcy znanego przede wszystkim z opery “Straszny dwór”, “Halka” czy pieśni “Prząśniczki”.

Teatr Wariacja, który w 2006 roku założyła Lidia Sycz, wystawił ponad 30 spektakli dla dzieci i 10 przedstawień dla dorosłych. Znany jest przede wszystkim z łączenia muzyki klasycznej i teatru, nawiązywania do polskich tradycji, przedstawień edukacyjnych oraz łączenia improwizacji z grą teatralną.

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl