października

Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

Ksiądz Bogusław “Boguś” Kowalski. Uwielbiany, nomen omen, przez wiernych, młodych i kibiców piłki nożnej. Całkiem niezły stand-uper, wspaniały kaznodzieja, ciekawy i mądry rozmówca (patrz: YouTube). Chłopak z Pragi, z dystansem i poczuciem humoru.
Zanim na spotkaniu odpytacie Księdza Bogusława z jego niezliczonych przygód, zapoznajcie się z oficjalnym “bio”:
“Ks. Bogusław Kowalski urodził się na warszawskiej Pradze, gdzie
spędził dzieciństwo i młodość. Po ukończeniu szkoły średniej w
Technikum Mechaniczno-Elektrycznym im. Michała Konarskiego, podjął decyzję o wstąpieniu do seminarium duchownego, choć początkowo myślał o karierze aktorskiej. Po latach posługi jako wikariusz w różnych parafiach, został proboszczem parafii św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze, co miało dla niego szczególne znaczenie, gdyż tam przyjął swoją Pierwszą Komunię Świętą.
Ksiądz Kowalski dał się poznać jako duszpasterz pełen humoru, a także wielki kibic piłki nożnej, co przyniosło mu sympatię parafian. Jego styl pracy z młodzieżą oraz zaangażowanie w życie społeczne sprawiły, że zdobył uznanie nie tylko wśród wiernych, ale także w szerszej społeczności.
Teraz pełni posługę w Parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
przy ul. Kobielskiej. Był jednym z najbliższych przyjaciół ks.
Piotra Pawlukiewicza.” (wydawnictwo Esprit)
Wieczór autorski i rozmowę na temat wydanej w tym roku książki Księdza Bogusława Kowalskiego pt. “Chłopak z Pragi. Autobiografia” poprowadzi Małgorzata Elżanowska.
Wstęp wolny, bez zapisów i bez wejściówek.
Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy

ul. Walcownicza 2