Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXIII

e-mail: bdxxxiii@bpmokotow.waw.pl

Spotkanie z Sewerynem Topczewskim, autorem wierszy dla dzieci

25 września godz. 10:00 Niepodległości 19

Spotkanie autorskie z Sewerynem Topczewskim, autorem wierszy dla dzieci m.in. tomiku: „BajDusie TaTusie”.

Bajdusie Tatusie – to zbiór około 40 wierszyków dla dzieci o różnej tematyce, napisanych przez autora dla własnych pociech. Ilustracje zawarte w książeczce w dużej części wykonywały dzieci z przedszkola. Prezentacja wierszy połączona z rozmową z dziećmi na przeczytane tematy.

Pisanie stało się moją pasją w szkole średniej, choć pierwsze próby rymowania eksperymentalnie przeprowadziłem już w podstawówce. Moje pierwsze wieczorki autorskie odbyły się w Klubie Ludzi Artystycznie Niewyżytych powstałym z inicjatywy pani Danuty Wawiłow. W 2015 roku zdobyłem I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Malowanie słowem”. W 2021 r. otrzymałem wyróżnienie II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Mozaikowość Barw Poezji…”. W 2021 r. mój wiersz pt. „Najłatwiej” został zauważony przez jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę”. Moje wiersze dla dzieci można znaleźć na stronie Ewy Białek: https://tiny.pl/72pp3. W kwietniu 2022 ukazał się mój tomik poezji dziecięcej „BajDusie TaTusie”, do którego ilustracje robiły między innymi dzieci z Gminnego Przedszkola w Chotomowie oraz moje córki.

– dzieci 5-6 lat z opiekunami oraz grupę z przedszkola
– środa, 25 września
– godzina 10:00
– Biblioteka nr XXXIII, al. Niepodległości 19

Zapisy: 22 847 63 43, bdxxxiii@bpmokotow.waw.pl lub w placówce.

Z prawej mający wiele lat za sobą pluszowy miś w czerwoną kratę. Po lewej książka, na której okładce widnieje narysowany ten sam miś.