Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Spotkanie autorskie z Markiem Shulmanem na Tynieckiej

14 września godz. 17:00 Tyniecka 40a

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI i Wydawnictwo Muchomor zapraszają na spotkanie autorskie z Markiem Shulmanem.

Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać książkę „Głosuję! Wybieram!” i spotkać się z autorem, który na co dzień mieszka w Nowym Jorku.

Mark Shulman jest amerykańskim autorem, który napisał ponad 200 książek dla dzieci w każdym wieku. Są to między innymi: „Louis and the Dodo”, „A is for zebra”, „Big bagel, little bagel”, „El gate grande”, „Gorilla garage”. Pisał o rekinach, burzach, robotach, palindromach, gorylach, ptakach dodo, gwiezdnych wojnach, Benie Franklinie, o tym, jak ukrywać rzeczy, jak nakręcić film od początku do końca. Jest także założycielem Oomf, Inc., firmy produkującej książki.

Książka „Głosuję! Wybieram!” została przetłumaczona także na hiszpański, włoski, mandaryński, portugalski.

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Wstęp wolny! Zapisy:
– tel. 22 646 46 49,
– mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl,
– www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń).

Rezerwacja miejsca dotyczy dzieci, opiekunowie są na sali wraz z dziećmi.

– sobota, 14 września
– godzina 11:00
– Multimedialna Biblioteka nr XXXI, ul. Tyniecka 40a

O książce:

Co wolisz ? Jabłka czy pomarańcze? Lody czy babeczki? Trampolinę czy basen? Za każdym razem, gdy dokonujesz wyboru, możesz powiedzieć, że głosowałeś. Podobnie jest, gdy cała klasa musi wspólnie wybrać zwierzaka. A nawet wtedy, gdy głosujemy i wybieramy ludzi, którzy będą nami rządzić! Książka Głosuję! Wybieram. Tłumaczy małym czytelnikom na czym polega głosowanie. Zaczynając od prostych wyborów, których dokonują na co dzień sami, poprzez bardziej skomplikowane decyzje podejmowane przez grupę (klasę w szkole) aż po kampanie wyborcze i głosowania, w czasie których wyłaniane są władze państw. Nieoceniony Serge Bloch, sława francuskiej ilustracji, w jak zwykle prosty i zabawny sposób przedstawia opisane przez Marca Shulmana sytuacje, w których musimy dokonać wyboru.

W prawy górnym rogu zdjęcie mężczyzny w średnim wieku z siwiejącą krótką brodą, w okularach i ciemną czapką. Pośrodku rysunek chłopca, który wyróżnia się pośród paru innych ludzi wokół niego.