lipca

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna
Co: Spotkanie autorskie z Agnieszką Cubałą
Kiedy: wtorek, 30 lipca, godz. 18:30
Gdzie: Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Cubałą, autorką książek o powstaniu warszawskim, w tym m.in. bestsellerowych tytułów, takich jak: Miłość’44, Kobiety’44, Artyści’44, Wolność’44.

Pisarka została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Klio w kategorii Varsaviana: w 2016 roku za książkę Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy, a pięć lat później za książkę Warszawskie Dzieci ’44.

Za popularyzację wiedzy o powstaniu warszawskim została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Otrzymała także Medal Orzeł Pęcicki oraz odznakę Zasłużony dla Warszawy.

31 lipca br. będzie miała premierę jej kolejna książka poświęcona tematyce powstańczej. Zwyczajni’44 Ludność cywilna w powstaniu warszawskim to opowieść o zwykłych ludziach, którzy codziennym heroizmem stawiali czoła wojennej rzeczywistości.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

zdjęcie Agnieszki Cubały, okładka książki, informacja o wydarzeniu, logotypy

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3