czerwca

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl

Jak skutecznie reżyserować swoje marzenia? Dlaczego warto wierzyć nawet kiedy nie wierzy nikt inny? O pełnej pasji i inspiracji drodze życia Emiliana Kamińskiego opowiadają: Justyna Sieńczyłło, żona i współtwórczyni Teatru Kamienica oraz Patrycja Pawlik, autorka książki „Emilian Kamiński. Reżyser marzeń”.

20 czerwca (czwartek), godzina 17:30
Biblioteka “Pod Skrzydłami”, Grójecka 109

Książka „Emilian Kamiński. Reżyser marzeń” wydawnictwa Prószyński i S-ka, to zapis ostatniej rozmowy z aktorem, reżyserem, dyrektorem Teatru Kamienica, ale przede wszystkim człowiekiem wrażliwym na świat, konsekwentnie realizującym swoje marzenia. Szczerze opowiedział w niej o dzieciństwie, rodzinie, mistrzach, teatrze. Jedynym tematem, który skrywał była jego choroba. Wywiad przepleciony został wspomnieniami i anegdotami, którymi podzielili się między innymi: Olaf Lubaszenko, Ewa Dałkowska, Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Dorota Kamińska, Magdalena Zawadzka, Katarzyna Cichopek czy Wiktor Zborowski.

Premiera książki odbyła się 27 marca 2024 r.

EMILIAN KAMIŃSKI
Aktor, reżyser, wokalista, twórca Teatru Kamienica, jednej z najpopularniejszych scen w Polsce. Życie nieraz pisało dla niego wymagające scenariusze, mimo to reżyserował je według własnych zasad, zawsze z uśmiechem i pokorą. Ambitny, odważny, silny, lecz z wyczuwalną miękkością w sercu. Piewca szacunku do pracy i widza, no i wreszcie – niedościgniony mistrz dowcipu. Odtwórca ponad stu pięćdziesięciu ról teatralnych, filmowych i dubbingowych. W stanie wojennym współtworzył Teatr Domowy, będący formą sprzeciwu wobec reżimu. Uwielbiany przez publiczność za rolę Jerzego w ekranizacji powieści „Szaleństwa panny Ewy” Kornela Makuszyńskiego, Wojciecha Marszałka w serialu „M jak miłość” i Pumby w kultowym „Królu Lwie”.

JUSTYNA SIEŃCZYŁŁO
Aktorka, dyrektorka naczelna i artystyczna Teatru Kamienica, który założyła wspólnie z mężem, Emilianem Kamińskim. Laureatka licznych naród teatralnych. Jej talent wokalny doceniany jest zarówno przez twórców, jak i publiczność. Kobieta, która wszelkie troski odkłada na półkę i zaraża pozytywną energią. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Z powodzeniem łączy życie zawodowe, pasje i prowadzenie biznesu. Wrażliwa i silna, wierzy w solidarność i siłę kobiet. Mama Kajetana i Cypriana.

PATRYCJA PAWLIK
Autorka książki „Emilian Kamiński. Reżyser marzeń”. Od blisko 15 lat związana z branżą PR i mediami. Ekspertka od komunikacji i budowania relacji, zwłaszcza tych opartych na ponadczasowych wartościach. Lubi pytać i słuchać, dlatego rozwija się również jako coach. Praktykująca miłośniczka języka włoskiego, tamtejszej kuchni i podejścia do życia.

________________________________________________________________________
Biblioteka “Pod Skrzydłami” posiada windę, do której wejście znajduje się z tyłu budynku. W placówce nie ma toalety dostosowanej dla osób poruszających się na wózkach.

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl