czerwca

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Zapraszamy na Żoliborz do Czytelni Pod Sowami na kolejne spotkanie varsavianistyczne z Radosławem Głowackim, historykiem i przewodnikiem warszawskim, które odbędzie się w ramach cyklu “Gawędy Warszawskie”.

Temat czerwcowego spotkania:

W świecie zbrodni i nierządu – szemrane dzieje dawnej Warszawy”.

Warszawa to nie tylko miasto – symbol, miejsce doniosłych wydarzeń decydujących o losach państwa i narodu. Od początków jej istnienia obok bohaterów, patriotów i społeczników żyli w niej szarzy zjadacze chleba oraz szemrany półświatek. Te światy nie tylko istniały równolegle, niejako obok siebie. Bardzo często ścierały się ze sobą, przenikały, wspólnie kształtowały codzienną rzeczywistość. Czerwcowe spotkanie to próba zerknięcia pod zasłonę skrywającą niezbyt chlubne choć istotne oblicze dziejów naszego miasta.

plakat promujący cykl spotkań varsavianistycznych w bibliotece publicznej na żoliborzu. w tle pocztówka z 1910 z wizerunkime placu zamkowego. znaczek budżetu obywatelskiego w lewym górnym rogu budżet obywatelski zgłaszam głosuję korzystam oraz w prawym górnym rogu napis gawędy warszawskie cykl spotkań varsavianistycznych na białym pasku u góry. napisy: w świecie zbrodni i nierządu - szemrane dzieje dawnej warszawy, spotkanie varsavianistyczne z Radosławem Głowackim historykiem i przewodnikiem warszawskim, 6 czerwca godz. 11.00, Czytelnia Pod Sowami, ul. gen. J. Zajączka 8 oraz na dolnym białym pasku logotypy: urzędu miasta warszawa żoliborz, instytucji kultury miasta stołecznego warszawy, biblioteki publicznej w dzielnicy żoliborz m.st. warszawy

Termin: 6 czerwca (czwartek), godzina 11.00
Miejsce: Czytelnia Pod Sowami, ul. gen. J. Zajączka 8

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego 2024 w ramach projektu “Senior w Bibliotece”.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28