Interaktywne zabawy, przeróżne atrakcje na świeżym powietrzu
13 maja w godzinach 14:00-18:00 zachęcamy młodszych i starszych Czytelników do udziału w pikniku, który Biblioteka Mokotów organizuje w II Ogrodzie Jordanowskim (przy ul. Odyńca 6)!
Zapraszamy wszystkich miłośników książek i czytania. W programie: interaktywny spektakl muzyczno-ruchowy w wykonaniu Teatru Sztuka Ciała, otwarta plenerowa czytelnia i mobilna biblioteka, strefa warsztatowa dla dzieci i młodzieży, czerpanie papieru i inne atrakcje.
Szczegółowy program:
„Księga życia” – interaktywny spektakl muzyczno-ruchowy dla dzieci 3-7 w wykonaniu Latającego Teatru Sztuka Ciała.
Lubicie opowieści? Ta oto historia będzie o naturze, a więc także o nas samych… Każda pora roku to inne doznania, inne zapachy i smaki. Poznamy je razem z Małym Kiełkiem, który radośnie i z fantazją poprowadzi widzów w kolejne doświadczenia.
Historia ukazana w przedstawieniu opowiada o przemianach następujących w przyrodzie oraz o naszym z nią połączeniu. Głównym rekwizytem jest tytułowa wielka księga, ręcznie wyszywana, której każda karta prezentuje inną porę roku.
Występują: Katarzyna Markowska – ruch, Katarzyna Żytomirska – narracja i śpiew, Katarzyna Krasuska – gra na instrumentach.
Początek godz. 16:30
„W świecie książek” – otwarta plenerowa czytelnia i mobilna biblioteka.
Literatura dla dzieci i młodzieży, serie rodzicielskie i edukacyjne, popularne serie dla niemowląt i najmłodszych dzieci, literatura obcojęzyczna i wciągające książki dla młodzieży… książki na każdy temat, które na co dzień można znaleźć w bibliotece, będą dostępne na wyciągnięcie ręki w plenerze.
„Ogród twórczości” – strefa, w której dzieci wezmą udział w:
– warsztatach konstrukcyjnych z klockami k’nex i papierowymi blokami Minecraft,
– quizie literackim z nagrodami „W krainie książkowych bohaterów”,
– warsztatach plastycznych,
– warsztatach ogrodniczych i stworzą zielony alfabet,
– warsztatach czerpania papieru.
„Klub Czytelników Mangi” – strefa dla młodzieży, w której będzie można:
– kontemplować przyrodę i czytać książki w plenerze,
– wziąć udział w warsztatach rysowania mangi, porozmawiać o japońskich komiksach w gronie jej fanów,
– zrobić okolicznościową przypinkę z charakterystycznymi japońskimi motywami.
„Szpital dla książek” – stanowisko introligatorskie, w którym będzie można poznać pracę introligatora, zobaczyć kolejne etapy naprawy książek, przynieść własną zniszczoną książkę i zasięgnąć rady.
Wstęp wolny! Zapraszamy!