marca

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka@bprembertow.waw.pl

Krystian „Wójo” Wójcik, będzie gościem Biblioteki Publicznej przy ul. Gawędziarzy 8, w piątek, 25 marca o godzinie 19.00. Podczas spotkania opowie między innymi o męskiej przyjaźni, pracy w elitarnej jednostce i swojej książce „#STARAPAKA NO.3”.

Krystian Wójcik to podoficer Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca z siedemnastoletnim stażem.

Swoją przygodę z wojskiem rozpoczął jako szesnastolatek, w drużynie harcerskiej HKL Trawers, prowadzonej przez byłego komandosa i żołnierza 62 Kompanii Specjalnej z Bolesławca – Jana Kuska. Od 1993 roku przeszedł w niej szereg szkoleń i kursów (m.in.  ponad 120 skoków spadochronowych).

W 2001 roku założył wymarzony bordowy beret w 1 Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu. Przez 17 lat pełnił służbę w JW. 4101 na stanowiskach: zwiadowca-miner, dowódca grupy, zwiadowca- medyk/kierowca, zastępca dowódcy sekcji, instruktor szkolenia górskiego.

Absolwent wielu kursów i szkoleń, m.in.: Kursu Instruktorów Wojskowych Wspinaczki Górskiej w Czechach, Kursu Snajperów Wysokogórskich w Indiach, Kursu prowadzenia działań militarnych w warunkach subarktycznych w Szwecji, Kursu Instruktorów szkolenia górskiego, wysokościowego, śmigłowcowego w warunkach arktycznych Wojsk Specjalnych. Posiadacz państwowych uprawnień: Instruktora narciarstwa zjazdowego, Instruktora narciarstwa skiturowego, Instruktora wspinaczki skałkowej, instruktora strzelectwa bojowego i sportowego.

Ponad dwa lata spędził w strefach działań wojennych w Iraku i Afganistanie. Brał udział w pięciu misjach wojennych, dwa razy w Iraku i trzech w Afganistanie. Oraz licznych operacjach specjalnych skierowanych przeciwko światowemu terroryzmowi, za które Prezydent RP wyróżnił go Krzyżem Wojskowym.

Zaproszonego gościa zapytamy o: marzenia i przyjaźń, wyczerpujące szkolenia i „wiszenie na sznurkach” w cywilu, góry i Afganistan. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8