Od 1 do 15 września będzie można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.
W głosowaniu bierze udział 11 projektów związanych z filiami Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
UWAGA: W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Warszawy. Można oddać głosy na 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy oraz na 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim.
Głosować można poprzez stronę https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl
lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
306 – ZAJĘCIA KULTURALNO-EDUKACYJNE DLA DZIECI W BIBLIOTECE ODOLANKA
Cykl spotkań z animatorami, którzy będą wspierać rozwój dzieci przez przekazywanie im wartości kulturowych i edukować w wielu aspektach społecznych.
437 – ZAJĘCIA DLA DZIECI NA ODOLANACH I NA CHŁODNEJ
Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć: ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku 0,5-3 lat, matematycznych dla 5-7-latków, i warsztatów z eksperymentami dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby rodzin szukających ciekawych, rozwijających i wzmacniających relację form spędzenia czasu.
443 – NA WOLI CZYTAMY DO WOLI – WSPARCIE DLA 6 WOLSKICH BIBLIOTEK
Dzięki projektowi biblioteki otrzymają nowe książki, które pozwolą mieszkańcom być na bieżąco z najnowszymi i najbardziej oczekiwanymi tytułami.
Projekt oprócz zakupu książek zakłada także spotkania z popularnymi pisarzami i podróżnikami, teatrzyki oraz zajęcia dla dzieci. To bezpłatna oferta dla wielu Wolan w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.
504 – ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE W BIBLIOTECE ODOLANKA
Bezpłatne zajęcia umuzykalniające mające na celu rozwój sensoryczno-ruchowy najmłodszych dzieci.
Cykl będzie obejmował pokaz różnych instrumentów i dźwięków występujących w muzyce współczesnej.
1184 – KOMPUTERY DLA BIBLIOTEKI NA WOLI
Celem projektu jest wyposażenie Biblioteki w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w nowoczesny sprzęt komputerowy, który częściowo będzie udostępniany bezpłatnie czytelnikom.
Wymiana sprzętu wpłynie także na podniesienie komfortu i szybkości obsługi użytkowników Biblioteki.
1234 – BOOK NA PRADZE-POŁUDNIE, WOLI I OCHOCIE, CZYLI BIBLIOTEK OBCOJĘZYCZNYCH ODWAŻNA KOOPERATYWA
Działania promocyjne będą realizowane poprzez zakup językowych pakietów startbookowych dla najmłodszych czytelników (do 12 roku życia), udział w Warszawskich Dniach Różnorodności (maj/czerwiec), udział w Europejskim Dniu Języków (wrzesień), doposażenie zajęć językowych dla różnych grup wiekowych oraz konkursy czytelnicze.
1416 – KODOWANIE W BIBLIOTECE KOMIKSOWO
Projekt zakłada zakup robotów oraz tabletów z odpowiednimi aplikacjami, przy pomocy których nauka programowania będzie ciekawa i przeprowadzona profesjonalnie. Zajęcia dla osób indywidualnych oraz grup szkolnych.
1529 – STER NA PRACĘ NA ODOLANACH – PROJEKT AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ KOBIET
Projekt ma na celu wsparcie kobiet w powrocie na rynek pracy po dłuższej przerwie.
Przez intensywny kurs aktywizacji zawodowej i przełamywanie barier psychologicznych związanych z długoletnią przerwą od pracy zawodowej, kobiety otrzymają pomoc aby pewniej wkroczyć ponownie w zawodową ścieżkę.
1658 – URBIS WARSZTATY URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNE DLA DZIECI
Projekt zakłada organizację prowadzonych przez architektów i urbanistów warsztatów przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych.
Celem zajęć będzie poznanie przestrzeni miejskiej i jej wartości, elementów, które ją kształtują, pobudzenie wrażliwości na elementy, które nas otaczają, ćwiczenie wyobraźni przestrzennej, a także wprowadzanie w kulturę życia społecznego.
2023 – WRZUTOMATY – ZWIĘKSZENIE DOSTĘPNOŚCI DO BIBLIOTEK NA WOLI
Projekt zakłada ustawienie zewnętrznych, czynnych całą dobę wrzutomatów do zwrotu wypożyczonych książek.
To prosty, wygodny i samodzielny sposób na oddanie książek poza godzinami pracy bibliotek.
2239 – W BIBLIOTEKACH NA WOLI JESTEŚMY Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT
Projekt jest wsparciem dla ośmiu bibliotek wolskich. Zakłada poszerzenie oferty bibliotecznej o książki, audiobooki, gry planszowe i e-booki, przedstawienia teatralne dla dzieci oraz spotkania autorskie.