października

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

NOC BIBLIOTEK NA TYNIECKIEJ!

Noc Bibliotek to V już edycja ogólnopolskiej akcji łączącej Biblioteki. Tegoroczne działania odbywają się 5 października po hasłem “Znajdźmy wspólny język”.

W Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży będziemy, w tym dniu, bawić się słowami i szukać tego, co nas łączy we wspólnych warsztatach, czytaniu, spotkaniach! Wśród wielu wydarzeń, które będą miały miejsce na Tynieckiej odbędzie się Inauguracja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek!

Program:

16:00-18:00 “Podróż w głąb oceanu” – warsztaty z Piotrem Karskim ilustratorem książek dla dzieci.

17:00-18:20 “Ptyś i Bill” – rodzinny seans filmowy dla dzieci od 6. roku życia.

18:00-19:00 “DoMowy – rodzinne historie o słowach” – warsztaty słowotwórcze dla dzieci w wieku 2-7 lat z rodzicami/opiekunami.

19:00-20:00 INAUGURACJA V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ NOCY BIBLIOTEK z udziałem zaproszonych gości. “Wierszowiązałki” Joanny Mueller to wiersz, który będziemy wspólnie czytać na uroczystej inauguracji akcji na scenie Multimedialnej Biblioteki i w Bibliotekach w całej Polsce! Będziemy go czytać wspólnie z Autorką, a także z Joanną Kołaczkowską i Dariuszem Kamysem z kabaretu Hrabi oraz m.in. Jarosławem Boberkiem.

20:00-21:30 “Latarnia Magiczna” – pokaz Teatru Księżyc.

21:30-22:30 “Poznaj Autora” – wernisaż wystawy projektu artystyczno-animacyjnego, prezentującego twórców książki dla dzieci.

Wydarzenia całonocne: gra dla najmłodszych czytelników “Skarb Bibliotek”, “czułe słuchanie” audiobooków, instalacja “Stworzenia głębinowe”, czyli 13 wielkoformatowych rzeźb Piotra Karskiego inspirowanych rysunkami dzieci.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na warsztaty, kino i spektakl obowiązują zapisy przez stronę www.mbddim.pl

Projekt dofinansowany z Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Mbddim Inauguracja Ogolnopolskiej Nocy Bibliotek